Profesjonalny Serwis Prawny NetTAX
1/4 logo Baza Prawna
NIEZALOGOWANY 
LOGOWANIE DO BAZY
INFORMACJE
Strona główna
Indeks tematyczny
Indeks alfabetyczny
Orzecznictwo
Piśmiennictwo
Interpretacje
Stałe wskaźniki
Wyszukiwanie
1/4 logo Egzamin Doradcy Podatkowego
LOGOWANIE DO EGZAMINU
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Opis
Demo
Cennik
1/4 logo Sklep NetTAX
Leksykon podatków i opłat lokalnych. 517 pytań i odpowiedzi
Leksykon podatków i opłat lokalnych. 517 pytań i odpowiedzi
1/4 logo Serwis Prawny
Strona Główna
Nowości
Opinie ekspertów
komórka Płatność SMS
Dzienniki
   Dziennik Ustaw
   Dziennik Urzędowy UE (L)
   Monitor Polski
   Dzienniki Urzędowe
Zmiany w prawie
Kursy walut
Kursy walutowe euro
Kursy celne
Listy i wykazy
Ważne terminy
Słowniczek łaciński
Słowniczek prawniczy
Nowe wskaźniki i stawki
Kalkulator odsetkowy
Wizytówki Doradców
Podatkowych
[nowe]
Ciekawe miejsca w sieci
Szkolenia i konferencje
VAT w UE
1/4 logo Usługi
Grupy dyskusyjne
Biuletyn Prawno-Podatkowy
Pomoc techniczna 
Kontakt
Reklama
1/4 logo Księgarnie
Księgarnia Księgowego
   Podatki
   Rachunkowość
   Finanse
   Inne
1/4 logo Uwagi i opinie
Twój adres e-mail:

Uwagi / opinie
Krajowa Rada Doradców Podatkowych
  Nowości

 

Wygrałeś nagrodę w internetowym konkursie? Nie będziesz mieć ulgi w PIT

Osoby, które wygrywają nagrody w konkursach na stronach internetowych różnych firm, muszą zapłacić od tego podatek - 10 proc. wartości nagrody. Nie mają prawa do zwolnienia od podatku do wysokości 760 zł, które przysługuje wszystkim, którzy wygrali nagrody o takiej wartości w konkursach ogłaszanych w innych środkach masowego przekazu. Minister finansów uważa, że zwolnienie z podatku ma zastosowanie, jeśli konkurs organizowany jest przez instytucję zaliczaną do środków masowego przekazu, a nie przez przeciętną firmę, która promuje się przez portal internetowy. Bez znaczenia jest to, że strona WWW np. firmy spożywczej promującej swój nowy produkt czy też banku starającego się upowszechnić nowe usługi finansowe jest ogólnie dostępna. Takie stanowisko przyjął minister finansów m.in. w zmienionej interpretacji z 3 lipca 2012 r. (nr D3/033/10/MCA/11/PK-94) i nie jest to jedyny przykład zmiany stanowiska fiskusa. MF zmienił już kilkanaście interpretacji. Według MF wcześniej zwolnienie wyrażone w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT było źle rozumiane. Teraz prawidłowa interpretacja jest taka, że o zwolnieniu z podatku nie decyduje samo ogłoszenie konkursu lub gry w internecie. Równie ważne jest, aby organizatorem konkursu były środki masowego przekazu, o czym świadczy użycie przez ustawodawcę spójnika „i” w wyrażeniu „organizowane i emitowane (ogłaszane) przez środki masowego przekazu”.

Przemysław Molik - Gazeta Prawna, 2012.10.15


Copyright © NetTAX 1998-2018 

ELSA      PAR           Eurofinance Training
Kontakt | Reklama