Profesjonalny Serwis Prawny NetTAX
1/4 logo Baza Prawna
NIEZALOGOWANY 
LOGOWANIE DO BAZY
INFORMACJE
Strona główna
Indeks tematyczny
Indeks alfabetyczny
Orzecznictwo
Piśmiennictwo
Interpretacje
Stałe wskaźniki
Wyszukiwanie
1/4 logo Egzamin Doradcy Podatkowego
LOGOWANIE DO EGZAMINU
FORMULARZ ZAMÓWIENIA
Opis
Demo
Cennik
1/4 logo Sklep NetTAX
Pełna Księgowość - wersja dla Windows
Pełna Księgowość - wersja dla Windows
1/4 logo Serwis Prawny
Strona Główna
Nowości
Opinie ekspertów
komórka Płatność SMS
Dzienniki
   Dziennik Ustaw
   Dziennik Urzędowy UE (L)
   Monitor Polski
   Dzienniki Urzędowe
Zmiany w prawie
Kursy walut
Kursy walutowe euro
Kursy celne
Listy i wykazy
Ważne terminy
Słowniczek łaciński
Słowniczek prawniczy
Nowe wskaźniki i stawki
Kalkulator odsetkowy
Wizytówki Doradców
Podatkowych
[nowe]
Ciekawe miejsca w sieci
Szkolenia i konferencje
VAT w UE
1/4 logo Usługi
Grupy dyskusyjne
Biuletyn Prawno-Podatkowy
Pomoc techniczna 
Kontakt
Reklama
1/4 logo Księgarnie
Księgarnia Księgowego
   Podatki
   Rachunkowość
   Finanse
   Inne
1/4 logo Uwagi i opinie
Twój adres e-mail:

Uwagi / opinie
Krajowa Rada Doradców Podatkowych
  Nowości

7 listopada 2005 r.

Agnieszka Parfionow
Asystent Doradcy Podatkowego
Kancelaria Doradztwa Podatkowego "BUK"
ul. Patiotów 220, 04-701 Warszawa
tel/fax: (22) 812-10-15

W Dzienniku Ustaw z dnia 31 października 2005 r. Nr 218, poz. 1843, opublikowane zostało rozporządzenie z dnia 26 października 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 970, z późn. zm.).

    Zgodnie z nowymi przepisami obniżona do wysokości 0 % stawka podatku będzie mieć zastosowanie także do dostawy towarów w składzie celnym, wprowadzonych do składu celnego z terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju a także do towarów objętych procedurą składu celnego. Zasada ta będzie mieć zastosowanie pod warunkiem, że: dostawa towarów dokonana będzie dla podatnika będącego osobą prawną, jednostką organizacyjną niemającą osobowości prawnej lub osobą fizyczną wykonującą samodzielnie działalność gospodarczą (art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług z dnia 5 kwietnia 2004 r. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.); towary znajdować się będą pod dozorem celnym i będą ujęte w ewidencji towarowej, prowadzonej zgodnie z odrębnymi przepisami; towary, inne niż objęte procedurą składu celnego, nie będą w wyniku tej dostawy lub po dokonaniu tej dostawy, wyprowadzane ze składu celnego.

    Na podstawie nowych przepisów zwolnione od podatku VAT będzie także wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów wprowadzanych do składu celnego. Zasada ta będzie mieć zastosowanie pod warunkiem, że: towary przeznaczone będą do odsprzedaży w składzie celnym podatnikowi będącemu osobą prawną, jednostką organizacyjną niemająca osobowości prawnej lub osobą fizyczną wykonującą samodzielnie działalność gospodarczą (art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług z dnia 5 kwietnia 2004 r. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.); towary znajdować się będą pod dozorem celnym i zostaną ujęte w ewidencji towarowej, prowadzonej zgodnie z odrębnymi przepisami; podatnik złoży najpóźniej w terminie określonym do złożenia deklaracji podatkowej składanej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, do których ma zastosowanie wspomniane wyżej zwolnienie z podatku VAT, informację o skorzystaniu ze zwolnienia od podatku (informacja ta powinna określać wartość towarów objętych tym zwolnieniem.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2006 r.


Copyright © NetTAX 1998-2019 

          MDDP      Eurofinance Training
Kontakt | Reklama